אירידיולוגיה

האירידיולוגיה פירושה "תורת הקשתית".
האירידיולוגיה חבה את ראשיתה המעשית לרופא ההונגרי בשם איגנץ וון פצ'לי אשר בשנת 1861 גילה ינשוף שנלכד בגינת ביתו. בניסיון לשחררו נשברה רגל העוף ולנגד עיניו של הילד הופיע נקודה שחורה בחלק התחתון בקשתית העין של הינשוף (בכיוון השעה 6 לפי השעון). הילד טיפל בינשוף שנותר בביתו ותוך חודשיים בתהליך הריפוי הבחין כי הנקודה השחורה כוסתה דוק לבן והוקפה בשוליים לבנים, מה שנראה כעדות להבראה.
אבחנתו קבלה אישוש כאשר גילה את היווצרותן של רקמות חיבור דלקתיות באזור השבר.
כרופא בבית חולים החל איגנץ לצפות בעיניהם של חולים לפני ואחרי ניתוחים. הוא גילה שבכל ניתוח כירורגי הופיעו כתמים שחורים בקשתית באזור הרקמה הנגועה – כשכל סימן חדש בקשתית מייצג איברים ורקמות פגועים בגוף. בהתאם החל איגנץ ליצור תרשים של הקשתית שבו קיבלו כל איבר ומערכת מיקום משלהם.

השיטה הפכה לתורה מקובלת והאירידיולוגיה רפואית הנה למעשה טכניקה מדעית מתקדמת המנתחת את תמונת האיריס (החלק הצבעוני של העין), המבוססת על מיפוי האיברים על פני האיריס בעין ימין ובעין שמאל. השיטה מאפשרת בעצם לחזות בצורה מדויקת את מצבו הפיזי הפתולוגי של האדם, כולל נטיות גנטיות. כמו כן ניתן לראות בבירור הצטברות רעלים שונים ברקמות הגוף עד למצב של סימפטומים פיזיים וזאת מכיוון שהקשתית מתחברת למיליוני עצבים המחוברים לאיברים ואם אין איזון באיבר מסוים הוא נותן את אותותיו על הקשתית (שממפה על פניה את איברי הגוף). ניתן גם לראות את המצב הנפשי של האדם וקשר בין קשב וריכוז, דיסלקציה והיפר אקטיביות.ניתן לראות סימני אפיון בעיניים לדוגמה נטייה לשבץ מוחי.

ישנם ממצאים שלא נוכל לראות בשיטות אבחון קונבנציונלית כמו נטיות תורשתיות שקיבלנו מהורינו, חוסנו של אדם בפני מחלות ומאמץ גופני, נטייה למחלות כאלה ואחרות לפני התפרצותן ומניעתן בדרך טיפולית: תזונה מתאימה, ספורט וכו'. אירידיולגיה יכולה לשמש כלי עזר במהלך אבחנה קונבנציונלית. הרפואה המערבית מטפלת קודם כל בסימפטומים ואחר כך בבעיה.אירדיולוגיה "מדברת" הפוך,היא רואה קודם כל את הבעיה ובכך מטפלת בסימפטום.

שיטות טיפול נוספות במרפאה »

 

לכל שאלה, לייעוץ ופרטים נוספים על הטיפולים, התקשרו לטלפון 03-6761111 או שלחו לנו הודעה באמצעות הטופס. ואנו נחזור אליכם בהקדם.

סגור לתגובות.