ארומתרפיה

ארומתרפיהארומתרפיה זו אומנות ריפוי המשתמשת בשמנים אתרים (נדיפים) המופקים מצמחים.
בשנות העשרים למאה הקודמת, חוקר צעיר בשם רנה מוריס גאטפוסה עבד במעבדה, כאשר חומר לוהט נשפך על ידיו, וגרם כוויה. לטיפול במכאוביו בחר גאסטופה להשתמש בתחבושת טבולה בשמן לבנדר.

גאטפוסה התרשם מקצב ההחלמה המהיר והקדיש את עשור השנים הבאות לחקר יכולת הריפוי של השמנים והשפעותיהם על בני האדם, בבעיות נשימה, מכאובי הגוף והנפש, מערכת העיכול, קוסמטיקה וכד'. וטבע את המונח "ארומתרפיה" שפירושה, ארומה = ריח, תרפיה = טיפול. קיימות אינספור עדויות על שימוש בשמנים כבר בתקופת התנ"ך, אלו שימשו בטקסים דתיים ולשימוש רפואי וקוסמטי.

ארומתרפיה מבוססת על שימוש בחומרים נדיפים המצויים בכמויות מזעריות בצמח, בעלי תכונות תרפיות שונות, בזכות יעילותה המוכחת ביססה הארומתרפיה את מעמדה כשיטת טיפול מובילה וחשובה ברפואה הטבעית ככלי טיפולי המשתלב בתחומי טיפול רבים אך גם לטיפולי הפינוק בספא ובקוסמטיקה הטבעית.

מערכת העצבים של חוש הריח מחוברת ישיר למוח כך הופכת הארומתרפיה, לשיטה נעימה ויעילה לטיפול בתחלואי הגוף והנשמה. עיסוי, השרייה במי אמבט ושאיפה באמצעות מבער, יעילים לגוף ולנפש, רק צריך לשים לב להוראות השימוש.

לשמנים האתריים תכונות ריפוי המשפיעות על גופינו ברמה הפיזית, הרגשית, המנטלית והרוחנית. הן מעניקות בריאות ויופי, מרגיעות ומחזקות.
הגוף יודע לרפא את עצמו, אך המערכות בגופינו לפעמים זקוקות לחיזוק. על ידי חיזוק כללי של הגוף השלם אנחנו מחזירים לגוף את היכולת לרפא את עצמו – זה הריפוי הטבעי ההוליסטי.

האדם קיים ופועל בארבעה מישורים עיקריים אשר פועלים יחד ומשפיעים זה על זה .גם השמנים האתרים פועלים באותם ארבעה מישורים – פיסי, רגשי, מנטלי ורוחני

לכן הטיפול באמצעות שמנים אתרים הוא טיפול באדם השלם. כשמופיע בגופינו סימפטום מחלה זו בעיה ברמה פיסית, אך זה אינו מסתכם בכך. מאחורי הבעיה הפיסית מסתתר משהו נוסף ברבדים האחרים של גופינו – רגשי, מנטלי רוחני.
ניקח לדוגמא מצב של אדם הסובל מפטרייה, הטיפול הקונבנציונלי – משחה ואחרי זמן מה זה עובר… עד שזה חוזר. טיפלנו בסימפטום ולא במקור הבעיה.
ישנם מקרים שהפטרייה משויכת למצב נפשי של תקיעות, חוסר יכולת להשתחרר מהעבר.
הטיפול הקלאסי בפטריות בארומתרפיה יהיה באמצעות שמן עץ התה. זהו שמן המכיל חומרים אנטי-פיטרייתיים אך הוא גם משפיע על ממדים אחרים. הוא עוזר לנו לצאת מתקיעות, לצעוד קדימה ולנקוט יוזמה לשיפור מצבינו.
לסיכום, הארומתרפיה מעניקה לנו עולם קסום של ניחוחות המשפרים את איכות חיינו בכל הרבדים ועוזרים לנו לשמור על בריאות טובה יותר.

שיטות טיפול נוספות במרפאה »

 

לכל שאלה, לייעוץ ופרטים נוספים על הטיפולים, התקשרו לטלפון 03-6761111 או שלחו לנו הודעה באמצעות הטופס. ואנו נחזור אליכם בהקדם.

סגור לתגובות.