נטורופתיה

רפואה נטורופתית מכילה מגוון שיטות ריפוי טבעיות המתבטאות באבחון וטיפול במחלות שונות. עפ"י הנטורופתיה הגוף מסוגל לרפא את עצמו ע"י חיזוק ותמיכה במערכות הריפוי העצמי, ומטרת הנטורופתיה היא לעורר מערכות אלו ובכך לשמר ולהחזיר לגוף בריאות תקינה ומאוזנת. אמצעי הטיפול כולל: תזונה, תוספי מזון, ויטמינים, צמחי מרפא, רפלקסולוגיה, שמנים אתרים, פרחי באך, טיפול מגע, מודעות עצמית, דמיון מודרך ועוד.

עניינה של הנטורופתיה הוא חיזוק ותמיכה במערכות הריפוי של הגוף פיזית ונפשית. הנטורופתיה מדגישה את חשיבות התזונה, איזון לחצי החיים, שינוי אורחות חיים שינוי דפוסי חשיבה ורגש, ועידוד האדם להיות שותף פעיל בשמירה על בריאותו הפיזית והנפשית בשיתוף פעולה עם הטבע וכוחות הריפוי שלה.

הגוף זקוק למינונים נכונים ומאוזנים מהמערכות התומכות העיקריות אשר מספקות לו את כוח החיים:
מזון מהצומח: פירות, ירקות שורש, ירקות עיליים, דגנים וגידולים אחרים.
מזון מהחי: בעיקר חלבון ו B12 מהחי על פני האדמה ותחת המים.
מים: 2/3 מגופינו זה נוזלים. מאבדים נוזלים בנשימה, הפרשות, בתהליך חילוף החומרים.
שינה מספקת: לפחות 7-8 שעות שינה ביממה שמש ואויר נקי.
סביבה אוהבת: כל יצור חי זקוק לאהבה.
במינונים לא מספיקים מאלה נוצרים חוסרים המחלישים את המערכת החיסונית פיזית ונפשית. מערכת חיסונית חלשה היא גורם להפרת איזון שיכול להוביל למצוקה בריאותית ועד למחלה קשה.
היפוקרטס אמר: "התרופה היא במזון". שזה אומר אם נספק לגוף את צרכיו דרך תזונה חכמה ונבונה אין צורך להשתמש בתרופות.

הטיפול בנטורופתיה היינו פרטני ואישי ומושתת על מספר עקרונות:

  • לגוף כוח ריפוי טבעי: נטורופתיה מבוססת על ההנחה שהאדם ניחן בכוח ריפוי פנימי הבונה ומאזן את בריאותו. מטרת הטיפול הנטורופתי לתמוך ולחזק את כוח הריפוי הטבעי של הגוף.
  • זיהוי סיבת הבעיה וריפוי מהשורש: המטפל יאבחן ויטפל בשורש הבעיה, כלומר בגורם היסודי שגרם להופעת הסימפטום ובדגש לא רק בתסמינים (סימפטומים) בלבד.
  • טיפול באדם כמכלול שלם: הרפואה הנטורופתית רואה את האדם כשלם- גוף ונפש ולכן הטיפול ייעשה מתוך ראייה כוללת של כל תמונת המצב של המטופל, על כל היבטי חייו, והמטפל יתחשב גם בגורמים גופניים, רגשיים, נפשיים, חברתיים ורוחניים.

הטיפול הנטורופתי כולל:

1. אבחון מקיף ויסודי של המטופל דרך תשאול ופענוח בדיקות רפואיות האבחון לפי הנטורופתיה הוא אינדיווידואלי, כלומר, שני אנשים הסובלים מאותה בעיה יקבלו טיפול שונה בתזונה, צמחי מרפא ותוספי תזונה, בהתאם למצבם.

2. בניית תכנית טיפול בהתאם לאבחנה הנטורופתית הכוללת:

  • תפריט תזונתי מפורט ומותאם – בהתחשב באורח חייו, טעמו האישי ונתונים נוספים של המטופל.
  • פורמולת צמחי מרפא – המותאמת אישית ונותנת מענה הוליסטי לבעיה המורכבת.
  • תוספי תזונה – ויטמינים ומינרלים במינונים ובתדירויות מותאמות לתכנית הטיפול.
  • הכוונה לפעילות גופנית – מותאמת לאורח חייו של המטופל כחלק רלוונטי מתכנית הטיפול.

שיטות טיפול נוספות במרפאה »

 

לכל שאלה, לייעוץ ופרטים נוספים על הטיפולים, התקשרו לטלפון 03-6761111 או שלחו לנו הודעה באמצעות הטופס. ואנו נחזור אליכם בהקדם.

סגור לתגובות.