רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיהרפלקסולוגיה היא שיטה לאבחון מחלות ולטיפול בהן באמצעות כף הרגל, בדרך עיסוי כפות הרגליים. ההנחה שבבסיס השיטה הזאת גורסת שעל כף הרגל האנושית משתקפים כל איברי הגוף – על כל תחלואיהם ופגמיהם (reflection =השתקפות). התבוננות בכף הרגל ונגיעה בה יכולות להעשיר את האינפורמציה שמקבל המטפל בנוגע למצבו הגופני והנפשי של המטופל.

מקורות הרפלקסולוגיה עתיקים מאוד. בפירמידות, למשל, התגלו ציורי קיר שמתארים טיפולי רפלקסולוגיה במצרים העתיקה. טיפולים דומים תוארו גם בהודו. הרפלקסולוגיה נעלמה ממפת התרבות בשלב מסוים ושבה אליה מחדש רק בתחילת המאה ה-20, כשרופא אף-אוזן-גרון אמריקאי בשם ויליאם פיצג'רלד גילה שמגע ולחץ באזורים מסוימים בכף הרגל מאיצים תהליכי החלמה ומקילים כאבים גם באיברים שמרוחקים מכף הרגל. פיצג'רלד פיתח וקידם את הטיפול באמצעות כף הרגל והביא אותו למודעות הציבורית – מה שאיפשר את התפתחות השיטה לרמה שבה היא נמצאת היום.

ב-1930 פיתחה יוניס אינגהאם, אחות ופיזיותרפיסטית, מפה מיוחדת, שמציגה היכן על כף הרגל מיוצג כל איבר בגוף. כך, למשל, איברי האגן מיוצגים בעקב, איברי הבטן משתקפים באזור השקוע במרכז כף הרגל, ואילו הראש, הצוואר והפנים מיוצגים על גבי האצבעות. שינויים אופייניים באיברי הגוף השונים, כגון גודש, חסימה ותת פעילות, יבואו לידי ביטוי במקום שבו הם מיוצגים בכף הרגל, והמטפל יוכל להרגיש את זה. את האבחון הוא עושה על סמך מידת הנוקשות של האזור הרלוונטי בכף הרגל וכן על סמך רגישותו לקור, לחום, ליובש וללחות.
לכל האיברים, הבלוטות וחלקי הגוף יש נקודות ייצוג על כף הרגל, וקים היזון חוזר בין כל אבר לנקודת היצוג שלו, שכן נקודות יצוג אלו משופעות בקצות עצבים ורגישות במיוחד.
הטיפול הרפלקסולוגי מגרה את כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף וממריץ אותם וכמו כן ממריץ את מחזור הדם.
לזרימת הדם חשיבות בנשיאת חמצן ומזון לתאים המרכיבים את הרקמות בגוף וסילוק של הפרשות ורעלנים שונים.
כיום כבר ידוע כי למעלה משבעים וחמישה אחוזים מהמחלות קשורים ללחץ,. ורפלקסולוגיה מסייעת בהשגת רגיעה פיזית ורוחנית והקלה על מתחים. לטיפול רפלקסולוגי יש את היכולת להפחית לחץ ולהביא להרפיה עמוקה ולשלווה,המאפשרת למערכת העצבים להירגע ולתפקד באופן מאוזן יותר.

הרפלקסולוגיה מטפלת במגוון בעיות כמו: הזרמת דם , אסתמה ,אלרגיות, בעיות אוזניים, היפראקטיביות בילדים, כאבי-גב ,פרקים ושרירים ,דלקות בעיניים , מיגרנות, מאפשרת איזון לחץ-דם, מטפלת בבעיות במערכת השתן,חיזוק המערכת החיסונית וכן מטפלת בנפש, במצבי-לחץ, בבעיות רגשיות ועוד.

לקרוא על שיטות טיפול נוספות במרפאה »

 

לכל שאלה, לייעוץ ופרטים נוספים על הטיפולים, התקשרו לטלפון 03-6761111 או שלחו לנו הודעה באמצעות הטופס. ואנו נחזור אליכם בהקדם.

סגור לתגובות.