שיאצו

שיאצו היינו שיטת טיפול במגע, שפותחה ביפן לפי עקרונות הרפואה הסינית. פירוש המילה שיאצו: שי = אצבע, אצו = לחץ.

הטיפול נעשה ע"י לחיצות באמצעות האצבעות, מתיחות ומניפולציות. מטרת הלחיצות היא לשחרר חסימות אנרגטיות ובדרך זו להביא לידי זרימה תקינה של האנרגיה בגוף, כדי להשיג איזון בגוף, הרפיית מתח בשרירים ותמיכה בתהליכי ריפוי.
השיאצו מסייע במגוון רחב של בעיות כגון: כאבים שונים בגוף, בעיות אורתופדיות, בעיות עיכול, בעיות גניקולוגיות, מגרנות, בעיות רגשיות ועוד.
האבחנה נעשית ע"י תשאול, אבחנת לשון, דופק, אבחנת בטן וגב.

העבודה בשיאצו תתמקד במרידיאנים שאובחנו כלא מאוזנים ובנוסף שיאצו עובד על רוב חלקי הגוף- רגליים וכפות רגליים, ידיים וכפות ידיים, כל אזורי הגב כמובן, כתפיים, טיפול בטן, טיפול חזה וצוואר, טיפול פנים וראש.

(הטיפול מתבצע בביגוד מלא+ גרביים) כל טיפול נבנה על פי האבחנה ומותאם אישית לצורכי המטופל.

בנוסף לערכו הטיפולי השיאצו הוא בכללותו טיפול נעים ביותר- מעבר לתחושה של שחרור והקלה כפי שכולנו מכירים כאשר משחררים אזור תפוס במסאז'. הלחיצות גורמות לתחושת רגיעה כללית, הרגשת זרימת אנרגיה בכל הגוף.
או אם נתרגם ל"מערבית": הלחיצות בקצב קבוע גורמות להתעוררות מערכת העצבים ה"פרא-סימפתטית"- זו הפועלת במצבי רגיעה, גורמת להפרשת חומרים שונים הגורמים לתחושת אופוריה ורגיעה.
זהו ההפך המוחלט ממערכת העצבים הסימפתטית- זוהי הפועלת במצבי Stress / מתח- ומפרישה חומרים הגורמים להרגשת מתח/חרדה- דפיקות לב מואצות, נשימות מהירות וכו' .
לצערנו רובנו מכירים את המערכת הזו מקרוב- בעקבות המתח הרב בחיי היומיום, לעיתים הגוף והנפש שוכחים שאפשר גם אחרת- חשוב מאוד מידי פעם להזכיר להם…
זה לא בריא לאגור מתחים לאורך זמן ללא שחרור- הדבר יכול להביא בסופו של דבר לחולשה ולשחיקה של כל האיברים והמרידיאנים בגוף.
ובכלל- כולנו יודעים שהגוף לא מתפקד בצורה אופטימלית כשהוא מצוי במתח וזה יכול לבוא לידי ביטוי בהמון דרכים- מתח שרירים, עייפות, כאבי ראש, בעיות עיכול, מצבי רוח והתפרצויות, חוסר ריכוז, בעיות נשימה- כל הגוף מושפע מכך.

השיאצו היא דרך חיים של בריאות, ומעל לכל היא רפואה מונעת- כי כאשר הגוף והנפש נמצאים באיזון קל להם הרבה יותר להתמודד עם כל גורם מחלה או בעיה שתתעורר והריפוי יהיה גם מהיר יותר.
מכיוון שכל התהליכים בגוף הופכים יעילים הרבה יותר האדם נעשה – רגוע יותר, מרוכז, בעל תחושת אנרגיה, רעננות וחיוניות.

שיטות טיפול נוספות במרפאה »

לקריאת מאמרים בנושא הטיפול בכאבי גב »

 

לכל שאלה, לייעוץ ופרטים נוספים על הטיפולים, התקשרו לטלפון 03-6761111 או שלחו לנו הודעה באמצעות הטופס. ואנו נחזור אליכם בהקדם.

סגור לתגובות.